Zapraszamy na webinarium:

Jak zapewnić ciągłość działania systemów IT?

Premiera raportu Computerworld!

8 lutego 2022 | godz. 10:00

Jak zapewnić ciągłość działania systemów IT?

Niezależnie od zastosowanych technologii informatycznych i od stopnia cyfryzacji przedsiębiorstw czynnikiem wybijającym się dziś na pierwszy plan w funkcjonowaniu rynkowym to zapewnienie ciągłości działania i dostępność środowisk IT.

Utrata dostępu do danych, brak planów awaryjnych może wręcz wywrócić organizację, której przyjdzie długo odrabiać poniesione straty. Wraz z ucyfrowieniem kolejnych procesów, systemy informatyczne stają się coraz bardziej wydajne, jednocześnie wciąż pojawiają się nowe potencjalne wektory ataku zewnętrznego czy sytuacje często wcześniej nie uwzględniane w procesie projektowania firmowego IT.

Polkomtel, właściciel marki Plus wraz z redakcją Computerworld przeprowadzili właśnie badanie wśród polskich przedsiębiorców, które miało na celu sprawdzenie, w jaki sposób rodzime przedsiębiorstwa podchodzą do kwestii zapewnienia sprawności procesów. Pytaliśmy organizacje, jaki wpływ na ich biznes ma utrata ciągłości działania systemów IT i czy posiadają one gotowe plany zachowania ciągłości i przywracania procesów po awarii.

Zdaniem 74% respondentów, nawet czasowa niedostępność systemów IT oznacza przestoje i brak możliwości realizacji większości zadań przedsiębiorstwa. Pokazuje to, jak ważne jest zapewnienie ciągłości działania dla realizacji przyjętych modeli biznesowych firm.

Wyniki badania obalają też kilka powszechnie uznawanych za pewnik opinii. Okazuje się na przykład, że to nie ataki cybernetyczne czy awarie infrastruktury stanowią największe ryzyko utraty ciągłości działania. W ocenie 68% uczestników badania największym zagrożeniem dla funkcjonowania przedsiębiorstw jest ujawnienie wrażliwych danych.

Jakie jeszcze zaskakujące wnioski płyną z badania rodzimego rynku?

Dowiedz się już 8 lutego 2023 podczas eksperckiego e-seminarium, którego gościem będzie Grzegorz Kobylański.

Posłuchaj i sprawdź, jak przedsiębiorstwa radzą sobie z wyzwaniami płynącymi z cyfrowego świata.

Zapraszamy!