Zapraszamy na eSeminarium:

Quo vadis Big Data?

Obecne problemy, wyzwania i decyzje do podjęcia

13 grudnia 2022 | godz. 10:00

Quo vadis Big Data? Obecne problemy, wyzwania i decyzje do podjęcia

Zapraszamy na eSeminarium organizowane wspólnie z firmą Cloudera. Poruszymy bardzo ważne obszary z sektora Big Data, aby wspólnie porozmawiać i odpowiedzieć sobie na pytania nurtujące osoby decyzyjne i kierownictwo w przedsiębiorstwach wykorzystujących analitykę danych.

W trakcie spotkania eksperci wyjaśnią m.in. aspekty tworzenia nowoczesnych repozytoriów danych oraz przybliżą podejście cloud-native w kontekście uruchamiania konkretnych aplikacji analitycznych. Omówione zostaną popularne implementacje dla nowoczesnych systemów analitycznych oraz najczęstsze błędy przeszkadzające w osiąganiu celów biznesowych stawianych takim środowiskom.

Eksperci opowiedzą również o możliwościach platformy CDP, która m.in. wykorzystuje analitykę i machine learning, aby optymalizować obciążenia, a także zapewnia skalowanie do petabajtów danych i tysięcy użytkowników. CDP to również zmiana w stosunku do poprzedniej generacji platform analitycznych bazujących na popularnym Apache Hadoop. Omówione zostaną zalety migracji na nową platformę oraz potencjalne ryzyka z tym związane.

Odpowiemy też na wyzwanie: Podejście Cloud, On-Premise czy Hybrid - czy da się to jakoś okiełznać? Kiedy warto skorzystać z danego modelu? Jeśli zaś chodzi o problemy, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa, omówione zostaną również zalety i wady rozwiązań wspomagających analitykę. Porównamy ze sobą podejścia ML Ops (Machine Learning Operations) vs pełną strategię zarządzania analityką, jak również platformę danych vs proces developerski.

Zapraszamy do rejestracji!

Organizatorami spotkania są IDG Poland S.A. oraz firma Cloudera. Jest to wydarzenie skierowane do ekspertów z zakresu technologii z wybranych sektorów. Udział w nim jest limitowany.

eSeminarium to wydarzenie interaktywne, w którym możesz uczestniczyć w transmisji video i w czacie oraz masz możliwość otrzymania dodatkowych informacji od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.

Rejestracja na eSeminarium jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu wydarzenia.

Zarejestruj się! Akceptuję regulamin i rejestruję się na eSeminarium