Zapraszamy na eSeminarium:

Quo vadis Big Data?

Obecne problemy, wyzwania i decyzje do podjęcia

7 lutego | godz. 10:00

Quo vadis Big Data? Obecne problemy, wyzwania i decyzje do podjęcia

Zapraszamy na eSeminarium organizowane wspólnie z firmą Cloudera. Poruszymy bardzo ważne obszary z sektora Big Data, aby wspólnie porozmawiać i odpowiedzieć sobie na pytania nurtujące osoby decyzyjne i kierownictwo w przedsiębiorstwach wykorzystujących analitykę danych.

W trakcie spotkania eksperci wyjaśnią m.in. aspekty tworzenia nowoczesnych repozytoriów danych oraz przybliżą podejście cloud-native w kontekście uruchamiania konkretnych aplikacji analitycznych. Omówione zostaną popularne implementacje dla nowoczesnych systemów analitycznych oraz najczęstsze błędy przeszkadzające w osiąganiu celów biznesowych stawianych takim środowiskom.

Eksperci opowiedzą również o możliwościach platformy CDP, która m.in. wykorzystuje analitykę i machine learning, aby optymalizować obciążenia, a także zapewnia skalowanie do petabajtów danych i tysięcy użytkowników. CDP to również zmiana w stosunku do poprzedniej generacji platform analitycznych bazujących na popularnym Apache Hadoop. Omówione zostaną zalety migracji na nową platformę oraz potencjalne ryzyka z tym związane.

Odpowiemy też na wyzwanie: Podejście Cloud, On-Premise czy Hybrid - czy da się to jakoś okiełznać? Kiedy warto skorzystać z danego modelu? Jeśli zaś chodzi o problemy, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa, omówione zostaną również zalety i wady rozwiązań wspomagających analitykę. Porównamy ze sobą podejścia ML Ops (Machine Learning Operations) vs pełną strategię zarządzania analityką, jak również platformę danych vs proces developerski.

Zapraszamy do rejestracji!