Nowe wspólne kierunki rozwoju w projektowaniu wirtualnych rozwiązań serwerowo-macierzowych

Zagadnienia

Prezentacja Fujitsu: Serwery Primergy sprzętowa baza do rozwiązać wirtualizacji macierzowej.

Rodzina serwerów Primergy obejmuje rozwiązania kasetowe (blade), stelażowe, w obudowie typu Tower oraz tzw. mikroserwery. Rozwiązania te cechują się wysoką wydajnością i skalowalnością dzięki zastosowaniu najnowszych procesorów i rozwiązań architektonicznych. Zapewniają także niezawodność.

Serwery stelażowe PRIMERGY RX to idealna platforma do rozbudowy dynamicznej infrastruktury obsługi procesów biznesowych, która będzie w stanie spełnić zarówno obecne potrzeby firmy, jak i te, które pojawią się w najbliższym dziesięcioleciu. Te produkty zostały stworzone w oparciu o normy branżowe, w sposób umożliwiający osiągnięcie następujących cech podstawowych: oszczędności energii, niezawodności, optymalizacji do pracy z zadaniami wirtualizacyjnymi, łatwości obsługi i konserwacji oraz wszechstronności zabezpieczającej przyszłość klienta. Dzięki temu serwery stelażowe PRIMERGY RX cechują się doskonałą efektywnością kosztową, bardzo pożądaną wśród firm. Optymalne koszty pracy i długi termin przydatności pozwolą osiągnąć wysoką jakość obsługi informatycznej, której wymagają klienci. Oferujemy również pakiety serwisowe, dostosowywane do potrzeb firmy, które zapewnią najlepsze wsparcie infrastruktury informatycznej.

Wielowęzłowy system serwerowy PRIMERGY CX400 S1 Multi-Node umożliwia inteligentne skalowanie, mieszcząc 4 niezależne, dwuprocesorowe węzły serwera i maksymalnie 24 lokalne napędy pamięci masowej w skonsolidowanej obudowie stelaża 2U. System odgrywa rolę replikowalnego komponentu inteligentnego skalowania, jest zgodny z infrastrukturą 19-calowego stelaża i wyznacza nowy poziom gęstości węzłów serwera, który umożliwia tworzenie dużych, skalowalnych rozwiązań wysokowydajnego przetwarzania (HPC) i technologii Cloud przy niższych kosztach ogólnych. Serwery kasetowe PRIMERGY BX, będące częścią oferty produktów dynamicznej infrastruktury firmy Fujitsu, zapewniają wyjątkową wartość we wszystkich tych dziedzinach. Te serwery zapewniają znaczną przewagę ekonomiczną w dużej i rosnącej liczbie zastosowań, a także niezawodność, prężność i wydajność niezbędną do osiągnięcia głównych celów biznesowych.

Oprogramowanie PRIMERGY DuplexDataManager pozwala obsłużyć nadmiarowe podsystemy dyskowych pamięci masowych wraz z funkcją lustrzanego odwzorowywania danych na duże odległości. Połączenie tych funkcji z rozwiązaniami klastrowymi i technologią FiberChannel pozwala tworzyć zdalne, „ukryte” centra danych, które zapewniają stałą dostępność systemów informatycznych nawet w wypadku awarii. Oprogramowanie DuplexDataManager umożliwia pełne wykorzystanie szybkości działania i zasięgu transmisji technologii Fibre Channel.

 

Prezentacja NetApp: Data ONTAP EDGE - wirtualna macierz na serwerze.

NetApp Data ONTAP Edge jest rozwiązaniem ekonomicznym, które może służyć m.in. do zdalnego przechowywania środowisk działających na VMware vSphere.  Zaprojektowany został w celu uzupełnienia NetApp FAS i V-Series Storage Solutions. Data ONTAP Edge zamienia pule wewnętrznych dysków macierzy w elastyczną platformę pamięci masowej, co umożliwia otrzymanie rozwiązania zbliżonego do systemu macierzowego podłączonego bezpośrednio do serwera - DAS.

Data Ontap Egde jest rozwiązaniem przeznaczonym dla przedsiębiorstw, które posiadają wiele zdalnych lokalizacji wymagających synchronizacji danych i replikacji z centralą. Macierz ta pozwala na korzystanie z funkcjonalności macierzy NetApp na serwerach Fujitsu emulując funkcjonalności klasycznego Data OnTap na zasobach dyskowych serwerów.

Rozwiązanie posiada zintegrowane funkcjonalności służące do backupu, replikacji i przywracania danych.


Dołącz do dyskusji

Bądź pierwszy i zostaw komentarz.