ShadowIT: czy wiesz komu Twoi pracownicy powierzają dane wrażliwe i osobowe w internecie?

Odblokuj film

Organizatorami spotkania są IDG Poland S.A. oraz firma McAfee Poland. z o.o. Wydarzenie skierowane jest do managerów ds. technologii z wybranych sektorów. Udział w nim jest limitowany.

eSeminarium to wydarzenie interaktywne, w którym możesz uczestniczyć w transmisji video i w czacie oraz masz możliwość otrzymania dodatkowych informacji od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.

Rejestracja na eSeminarium jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu wydarzenia.

Logowanie do filmu


W internecie dostępne są tysiące usług do przechowywania i przesyłania plików, konwersji formatów PDF/Word/Excel, tłumaczeniowe itd. I codziennie powstają nowe przeważnie bez poszanowania dobrych praktyk dotyczących cyberbezpieczeństwa i zgodności z przepisami.

Pracownicy firmy korzystają z tego co jest dla nich najłatwiejsze i najszybsze i nigdy nie zagłębiają się w regulamin usługi ani jej aspekty techniczne. Oprócz możliwości zainfekowania komputera malware’m niesie to ze sobą duże ryzyko incydentów związanych z wyciekiem danych wrażliwych bądź osobowych. Systemy typu proxy i firewalle NGFW nie zajmują się tym obszarem – „szukają” wirusów i hackerów oraz stron związanych z hazardem, terroryzmem itp. Nie oceniają wykorzystywanych serwisów pod kątem bezpieczeństwa przekazanych danych. Nie sprawdzają czy dostawca nie przejmuje praw intelektualnych do treści. Nie sprawdzają jurysdykcji.

Wszystkie te zagadnienia oraz wiele więcej biorą pod uwagę dedykowane rozwiązania do Shadow IT co zostanie zaprezentowane podczas webinaru, na który serdecznie zapraszamy. Webinarium odbędzie się 10 grudnia o godzinie 10:00.