Czy wielowarstwowe bezpieczeństwo w Data Center musi być skomplikowane?

Odblokuj film

Logowanie do filmu


Czyli jak wirtualizacja i dynamika zmian wpływa na architekturę bezpieczeństwa w DC i SDDC.

Data Center jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów IT w dzisiejszych przedsiębiorstwach, a temat Software Defined Data Center (SDDC), od co najmniej kilku lat nie schodzi z agend rozmów o nowoczesnym Data Center. Podczas tych spotkań zazwyczaj pojawia się szereg pytań i wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa w zwirtualizowanym Data Center, takich jak:

  • Jaki właściwie wpływ ma wirtualizacja serwerów na architekturę bezpieczeństwa?
  • Dlaczego nie sprawdzają się tradycyjne metody ochrony Maszyn Wirtualnych oraz ruchu pomiędzy nimi?
  • Jak efektywnie realizować bezpieczeństwo w zwirtualizowanym Data Center?
  • Jak zintegrować usługi bezpieczeństwa w środowisku „multivendor”? 
  • Jak radzić sobie dynamiką zmian? Co ze środowiskami VDI?
  • Jak zarządzać bezpieczeństwem i zgodnością polityk bezpieczeństwa z normami (PCI-DSS, RODO i inne)?
  • Czy rzeczywiście muszę mieć SDN by robić mikro segmentację?
  • W jaki sposób poradzić sobie z efektywnym bezpieczeństwem w środowiskach chmur hybrydowych?

Podczas webinarium Infradata, odpowiemy na te i wiele innych pytań związanych z bezpieczeństwem zwirtualizowanego Data Center. Obalimy również kilka mitów oraz zademonstrujemy Państwu technologie, wraz z przykładami ich zastosowania u wybranych producentów rozwiązań, w tym: Vmware, TrendMicro, Fortinet, Tufin, których zintegrowane działanie możemy zaprezentować na żywo w naszym Infradata Lab.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy szczególnie managerów, szefów departamentów IT, inżynierów, administratorów, specjalistów IT oraz architektów rozwiązań zajmujących się technologiami związanymi z nowoczesnymi Data Center.

Spotkanie jest częścią cyklu przedstawiającego spojrzenie Infradata na architekturę bezpieczeństwa w Data Center. Pozostałe dotyczyć będą między innymi referencyjnej architektury zabezpieczania usług internetowych (ochrona przed DDoS wolumetrycznym i aplikacyjnym, efektywny i skuteczny WAF, kontrola ruchu i bezpieczne publikowanie aplikacji w pojedynczym i w wielu Data Center, wysoka dostępność usług).