Zagrożenia w sieci z perspektywy Akamai

Odblokuj film

Organizatorami spotkania są IDG Poland S.A. oraz firma Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. Jest to wydarzenie skierowane do specjalistów z zakresu technologii z wybranych sektorów. Udział w nim jest limitowany.

eSeminarium to wydarzenie interaktywne, w którym możesz uczestniczyć w transmisji video i w czacie oraz masz możliwość otrzymania dodatkowych informacji od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na eSeminarium jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu wydarzenia.

Logowanie do filmu


Zagrożenia w Internecie to długa lista różnego rodzaju niebezpieczeństw, na które każdy komputer jest narażony przez 24 godziny na dobę. Dotyczy to zwłaszcza maszyn firmowych, będących często celem ataków cybeprzestępców. Jak skutecznie bronić się przed nimi?

Serdecznie zapraszamy na e-Seminarium, podczas którego redaktor Computerworld Polska przeprowadzi rozmowę z ekspertami Akamai Technologies Poland. Tematem rozmowy będą wszechobecne zagrożenia pochodzące z sieci.

Na e-Seminarium dowiedz się, czym są ataki DDoS i ataki ransomware. Zaprezentowane zostaną techniki jakich używają przestępcy, aby skutecznie przeprowadzić swoje działania oraz w jaki sposób można je wykryć już na wczesnym etapie. Wyjaśnimy, jak mogą zostać użyte łańcuchy Proxy i skany z chmur publicznych, aby przeprowadzać ataki na aplikacje. Nie zabraknie również wyczerpujących informacji o Credential Abuse i MageCart, czyli zagrożeniach mogących nieść za sobą bardzo poważne straty finansowe.

Czy ataki hakerów zagrażają tak samo wszystkim? Niekoniecznie. Przy każdym temacie dowiesz się, kto najbardziej narażony jest na konkretny rodzaj wrogich działań. Zaprezentujemy skuteczne metody obrony, wyspecjalizowane w wykrywaniu i powstrzymywaniu konkretnych rodzajów ataków, na przykład Provider i CDN w przypadku DDoS, zabezpieczanie dostępu do aplikacji i ograniczanie lateral movement przy atakach na aplikacje czy też analiza botów oraz detekcja anomalii w logowaniach przy zagrożeniach Credential Abuse.

Podczas e-Seminarium nie zabraknie także historii danego rodzaju zagrożeń. Dzięki prześledzeniu ewolucji metod ataków można wyciągnąć wnioski, dające podpowiedzi dotyczące kierunku ich rozwoju oraz przygotowań, jakie należy podjąć w celu zabezpieczenia się przed nimi. Nasi eksperci wyjaśnią Ci, jakie wektory widzimy najczęściej, w jaki sposób dokonywana jest modyfikacja JS i kompromitacja 3rd Party, a także jak rekursywny DNS może pomóc w uniknięciu takich nieprzyjemnych zagrożeń, jak phishing, malware czy ransomware. Takie historyczne przykłady, jak ataki na GitHub czy WireX, są dobrą ilustracją działań, jakie podejmują włamywacze, aby osiągnąć swoje cele.

Im większa wiedza na temat zagrożeń z sieci, tym większe możliwości obrony przed nimi, dlatego już teraz zapraszamy Cię do rejestracji! e-Seminarium odbędzie się już 26 września 2019, o godzinie 10:00!