Virtual patching, czyli o zabezpieczaniu systemów przed atakami wykorzystującymi podatności w oprogramowaniu takimi jak Petya

Odblokuj film

Logowanie do filmu


Cyberataki na systemy informatyczne, które wykorzystują podatności w oprogramowaniu, stają się coraz częstsze i głośniejsze – głównie z uwagi na ich coraz większy zasięg i skalę. O ostatnich atakach – Petya czy WannaCry, można było usłyszeć i przeczytać we wszystkich mediach, a zespoły informatyczne firm i instytucji zostały postawione w stan gotowości. 

„Patchowanie na bieżąco” jest kosztowne i podatne na błędy, a w przypadku systemów produkcyjnych często wręcz niemożliwe. Rozwiązania Trend Micro wykorzystują technologie umożliwiające wykrywanie i zapobieganie włamaniom (Intrusion Detection/ Intrusion Prevention) oraz chronią system operacyjny (OS) i aplikacje przed eksplorowaniem podatności.

Podczas prezentacji poruszane będą następujące zagadnienia:

  • jak zapewnić skuteczną i natychmiastową ochronę systemów informatycznych, w tym starszych wersji pozbawionych już wsparcia producenta?
  • jak zmniejszyć koszty operacyjne związane z awaryjnym patchowaniem, nieplanowanymi oknami serwisowymi lub awarią systemu informatycznego?
  • jak zautomatyzować proces aplikacji właściwych technik zabezpieczeń w różnorodnym i dynamicznym środowisku serwerów wirtualnych?

Serdecznie zapraszamy do rejestracji!