Zapraszamy na eSeminarium:

W drodze do doskonałości procesowej:

Jak idealnie dopasować strategię automatyzacji do firmowych procesów?

31 sierpnia 2022 | godz. 10:00

W drodze do doskonałości procesowej: Jak idealnie dopasować strategię automatyzacji do firmowych procesów?

Robotic Process Automation szturmuje firmowe bramy. Nic dziwnego – automatyzacja dotychczasowych powtarzalnych, wykonywanych ręcznie zadań, a co za tym idzie odciążenie pracowników i uwolnienie ich potencjału do realizacji innych zadań, wydaje się idealnym rozwiązaniem dla cyfryzujących się organizacji.

Jednak wdrażanie RPA może być obarczone podobnymi błędami co migracja firmowych zasobów do chmury. O ile organizacje w ostatnich latach nauczyły się, co i w jaki sposób należy migrować, jak przygotować do tego firmę i ludzi, to osadzenie RPA we właściwych procesach biznesowych nadal stanowi spore wyzwanie dla przedsiębiorstw.

Według danych Deloitte i EY połowa projektów RPA kończy się niepowodzeniem właśnie z tego powodu. Analiza potencjału automatyzacji procesów nie jest zadaniem trywialnym. Od jej poprawności - zrozumienia, które zadania powinny być zautomatyzowane i w jakiej kolejności oraz obliczenia oczekiwanych korzyści z automatyzacji każdej z czynności zależy często pozycja rynkowa przedsiębiorstwa w coraz bardziej scyfryzowanym i konkurencyjnym otoczeniu rynkowym. Tu nie może być miejsca na błędy.

Jak podejść do wyzwania prawidłowej implementacji RPA w firmowych procesach, poprzedzonej właściwą analizą potrzeb i potencjału wykorzystania?

Narzędziem, które przeprowadzi nawet początkującego analityka z sukcesem przez kluczowy etap analizy jest IBM Process Mining, który zmienia tradycyjne podejście do zarządzania procesami.

To narzędzie do odkrywania i zrozumienia procesów przedsiębiorstwa, fundamentalnie zmienia etapy analizy, usprawnienia, automatyzacji i monitorowania procesów. Wiedza i zrozumienie, których dostarcza IBM Process Mining, pozwala nie tylko na właściwą implementację RPA w organizacji, ale usprawnia wiele innych procesów firmowych.

Zapraszamy na webinar, podczas którego eksperci z firmy IBM oraz Tech Data wyjaśnią:

  • jak IBM Process Mining zmienia tradycyjne podejście do analizy i usprawnienia procesów,
  • w jaki sposób arsenał funkcjonalny IBM Process Mining pomaga zrozumieć procesy, ocenić potencjalny wpływ usprawnień, a tym samym wspiera budowę strategii automatyzacji,
  • rolę IBM Process mining w wykrywaniu potencjalnych ryzyk operacyjnych i organizacyjnych w płaszczyznach bezpieczeństwa, czasu, zasobów i kosztów,
  • dlaczego IBM Process mining jest uznawany za akcelerator wdrożenia inteligentnej automatyzacji i jakie miejsce zajmuje w ekosystemie rozwiązań IBM.
Zapraszamy do rejestracji!