Jak skutecznie ochronić swoich klientów przed cyberprzestępczością - case study IBM oraz eurobank

Odblokuj film

Logowanie do filmu


eurobank jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce zabezpiecza swoich klientów przy użyciu oprogramowania IBM Trusteer Rapport.

Odkąd bankowość elektroniczna staje się coraz bardziej popularna, cyberprzestępcy szukają sposobów, by zyskać dostęp do kont użytkowników. Często do tego celu używają złośliwego oprogramowania, które po zainstalowaniu na komputerze użytkownika, gromadzi dane dotyczące loginów, haseł oraz innych poufnych informacji, które są  później wykorzystane do przeprowadzenia ataku.

Oprogramowanie to cały czas ewoluuje, starając się ominąć zabezpieczenia antywirusowe. Według danych IBM, tylko 25% złośliwego oprogramowania ze stron internetowych, czy wysyłanych w postaci załączników mailowych, jest wykrywanych i eliminowanych przez oprogramowanie antywirusowe.

Trusteer Rapport chroni komputer użytkownika na bieżąco, nie pozwalając na instalację złośliwego oprogramowania. Narzędzie to działa równolegle z wykorzystywanymi już aplikacjami zabezpieczającymi, zwiększając skuteczność ochrony i zmniejszając ryzyko skutecznego ataku przestępców. Trusteer Rapport chroni przed zagrożeniami, przed którymi nie ustrzeże program antywirusowy. Sprawdza, czy użytkownik łączy się z prawdziwym serwisem bankowości internetowej eurobanku i tworzy bezpieczny kanał komunikacji.

Zapraszamy na webinarium w trakcie którego ekspeci eurobanku oraz IBM Security opowiedzą o tym jakich metod używają cyberprzestępcy oraz jak skutecznie się przed nimi bronić.