Jak zwiększyć efektywność energetyczną Twojej firmy?

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w eSeminarium, podczas którego omówimy temat efektywności energetycznej przy wykorzystaniu Cisco EnergyWise - aplikacji ułatwiającej zarządzanie zużyciem energii przez sprzęt IT, który w niemal każdej firmie generuje dużą część kosztów rachunków za energię. Aplikacja ułatwia przeprowadzenie audytu energetycznego i wyciągnięcie z niego odpowiednich wniosków.

Warto przypomnieć, że firmy, które zatrudniają powyżej 250 osób lub mają obrót roczny przewyższający 50 mln euro mają obowiązek prawny przeprowadzenia cyklicznych audytów energetycznych. Pierwsze audyty powinny zostać przeprowadzone w ciągu 12 miesięcy od momentu wejścia w życie nowej ustawy w tym zakresie, a więc przedsiębiorstwa mają na to czas do 30 września 2017 r.

Dzięki wprowadzeniu rozwiązania Cisco EnergyWise można zaoszczędzić do 35% na kosztach energii zużywanej przez sprzęt IT. Centralny kokpit ukazuje, jak i gdzie energia jest zużywana przez każde urządzenie podłączone do sieci. Zautomatyzowane funkcje oprogramowania do zarządzania umożliwiają wdrożenie zasad, mających na celu obniżenie kosztów energii w całym biurze i zwiększanie efektywności energetycznej w centrach danych.

Podczas eSeminarium inżynier Atende Adam Gwozdowski przedstawi jak dzięki pomiarowi, raportowaniu i redukcji zużycia energii w całej infrastrukturze IT w Twojej firmie można znacząco obniżyć koszty operacyjne organizacji. Omówi podstawowe funkcjonalności systemu Cisco EnergyWise wraz z przykładem architektury dla typowej implementacji. Zostanie również zaprezentowany system w działaniu na żywej sieci.

Dołącz do dyskusji

Bądź pierwszy i zostaw komentarz.