Digitalizacja dokumentów z zastosowaniem technologii blockchain

Odblokuj film

Organizatorem spotkania jest IDG Poland S.A. Jest to wydarzenie skierowane do specjalistów z zakresu technologii z wybranych sektorów. Udział w nim jest limitowany.

eSeminarium to wydarzenie interaktywne, w którym możesz uczestniczyć w transmisji video i w czacie oraz masz możliwość otrzymania dodatkowych informacji od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na eSeminarium jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu wydarzenia.

Logowanie do filmu


Coraz częściej mówi się o blockchainie jako o technologii dającej wiele możliwości. Najbardziej znanym obszarem technologii „łańcucha bloków” są kryptowaluty, ale na tym możliwości blockchaina się nie kończą.

Technologia ta, dzięki właściwościom niezmienności zapisu, idealnie nadaje się do zabezpieczania danych. Można przy jej pomocy przekazywać klientom lub partnerom biznesowym kluczowe dokumenty lub informacje w sposób cyfrowy (np. poprzez email) w sposób, który gwarantuje niezmienność ich treści i czasu powstania. W ten sposób blockchain realizuje funkcjonalność trwałego nośnika. Utrwalanie w blockchain dokumentów cyfrowych nadaje im odpowiedni charakter prawny.

Na seminarium zostanie poruszony także aspekt utrwalania w blockchain dokumentów papierowych.

O technologii i wynikających z niej korzyściach biznesowych opowie ekspert Atende odpowiedzialny za pionierskie i wyróżnione nagrodą Lidera Informatyki 2018 w sektorze administracji wdrożenie blockchain w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych.

Serdecznie zapraszamy!