Cyberprzestępczość w czasach zarazy. Najnowsze ataki i kampanie wykorzystujące pandemię COVID-19

Odblokuj film

Organizatorami spotkania są IDG Poland S.A. oraz firma Trend Micro (EMEA) limited Sp. z o.o. oddział w Polsce. Jest to wydarzenie skierowane do specjalistów z zakresu technologii z wybranych sektorów. Udział w nim jest limitowany.

eSeminarium to wydarzenie interaktywne, w którym możesz uczestniczyć w transmisji video i w czacie oraz masz możliwość otrzymania dodatkowych informacji od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na eSeminarium jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu wydarzenia.

Logowanie do filmu


Przestępcy nie biorą sobie do serca apeli policji, aby zawiesili swoją niecną działalność do czasu zakończenia epidemii. W cyberprzestrzeni obserwujemy nasilenie działań wykorzystujących jako motyw przewodni COVID-19. Zwykle tak się dzieje, że gdy na świecie pojawia się nowe zagrożenie, katastrofa naturalna lub inne doniosłe wydarzenie, cyberprzestępcy wykorzystują powszechne skupienie uwagi do swoich celów.

Badacze z firmy Trend Micro na bieżąco monitorują najnowsze zagrożenia i działalność cyberprzestępców związaną z COVID-19. Tylko od stycznia do końca marca br. w bazie zagrożeń Trend Micro wykryto ponad 900 000 przypadków zainfekowanych plików, fałszywych URL oraz e-mailowych kampanii phishingowych wykorzystujących pandemię.

    • Jakie jeszcze metody wykorzystują przestępcy?
    • Na co zwrócić szczególną uwagę?
    • Jak się bronić przed wyrafinowanymi atakami?

O najnowszych danych z analizy zagrożeń związanych z COVID-19 opowie Marek Krauze z firmy Trend Micro.

Zapraszamy!