SentinelONE ActiveEDR – więcej niż następnej generacji Antywirus

Odblokuj film

Organizatorami spotkania są IDG Poland S.A. oraz firma Greeneris Sp. z o.o. Jest to wydarzenie skierowane do specjalistów z zakresu technologii z wybranych sektorów. Udział w nim jest limitowany.

eSeminarium to wydarzenie interaktywne, w którym możesz uczestniczyć w transmisji video i w czacie oraz masz możliwość otrzymania dodatkowych informacji od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na eSeminarium jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu wydarzenia.

Logowanie do filmu


Bezpieczeństwo danych firmowych to zawsze aktualny temat. Żyjemy w połączonym cyfrowo świecie, gdzie często sprzęt firmowy miesza się z prywatnym, a newralgiczne dane znajdują zarówno na firmowych serwerach, jak i prywatnych smartfonach pracowników. Dlatego ochrona danych firmowych to nie wszystko, o co należy zadbać – równie ważna jest także ochrona urządzeń końcowych, mogących często stanowić furtkę dla włamywaczy.

Tradycyjna ochrona antywirusowa jest obecnie niewystarczająca, ponieważ cyberprzestępcy wciąż wynajdują nowe metody, pozwalające omijać rozwiązania oparte na integracji ze znajdującą w chmurze bazą sygnatur wirusów, co umożliwia włamywanie się do urządzeń i systemów - dzięki czemu mogą wpuścić cyfrowe szkodniki do wewnętrznej sieci lub umieścić je na nośnikach danych. Wiąże się to nie tylko z wyciekiem informacji, ale również może prowadzić do takich sytuacji, jak zaszyfrowanie plików przez włamywacza (ransomware). Jak zatem właściwie zadbać o bezpieczeństwo danych firmowych?

Odpowiedzią jest rozwiązanie ActiveEDR – innowacyjna technologia SentinelOne, która zostanie zaprezentowana na e-Seminarium. Co sprawia, że dzięki niej można czuć się bezpiecznie? Należy zacząć od tego, że jest to zaawansowane rozwiązanie EDR (Endpoint Detection and Response, odpowiedzialne za wykrywanie cyberataków w początkowych fazach), określone mianem ActiveEDR. Dzięki niemu bezpieczeństwo urządzeń końcowych, a co za tym idzie - bezpieczeństwo danych firmowych – jest zapewniane nie przez korzystanie z bazy sygnatur wirusów, ale uczenie maszynowe oraz zaawansowaną Sztuczną Inteligencję. Jeden agent wystarczy, aby objąć ochroną całą architekturę firmowej sieci i urządzeń końcowych. Zastosowanie autorskiej technologii producenta – TrueContex – umożliwia osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo szybkie wykrycie źródła zagrożenia, a co za tym idzie – przygotowanie się na kolejne ataki z jego strony. ActiveEDR wykorzystuje kompleksową warstwę zarządzania, dzięki czemu można podjąć natychmiastowe działania.

Podczas eSeminarium zostaną zaprezentowane na żywo ataki na stacje końcowe oraz obrona przed nimi z wykorzystaniem rozwiązania SentinelOne. W porównaniu z konkurencyjnymi metodami, zwraca uwagę znacznie poszerzona ochrona danych firmowych. Rozwiązanie ActiveEDR posiada wiele unikatowych funkcji, niespotykanych u inny producentów, w tym np. rollback – dzięki któremu jesteśmy w stanie chronić dane nawet jeśli doszło do ich zaszyfrowania i w łatwy sposób je odzyskać. Warto również dodać, że SentinelOne jest pierwszą na świecie firmą w obszarze bezpieczeństwa, która ma w swojej ofercie ubezpieczenie danych, które uległy zaszyfrowaniu – dzięki temu mamy pewność, że danych nie utracimy w wyniku ataku na nie.

W trakcie eSeminarium zaprezentujemy nowoczesny interfejs, dzięki któremu w łatwy sposób można zapewnić optymalne bezpieczeństwo urządzeń końcowych i danych na firmowych maszynach. 

O tym, że warto postawić na ActiveEDR, może świadczyć fakt, że korzystają z niego na co dzień takie uznane firmy konsultingowe, jak Gartner, Forester i inni.

W eSeminarium wezmą udział tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się na wydarzenie.