MSSF 16 – jak wykorzystać RE-FX w rewolucyjnych zmianach dotyczących leasingu?

Odblokuj film

Logowanie do filmu


Eksperci SID, Platynowego Partnera SAP zapraszają na bezpłatne webinarium dotyczące nowych regulacji MSSF16 w zakresie leasingu. Nowy standard, opublikowany przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (RMSR) będzie obowiązywał w odniesieniu do okresów rocznych rozpoczynających się 1 stycznia 2019 r. W związku z koniecznością wprowadzenia wielu istotnych modyfikacji i poprzedzających je analiz – nadszedł czas by już rozpocząć prace nad jego wdrożeniem. Nadchodzące zmiany wymuszają reimplementację procesów, wdrożenie nowych procedur, a także zasad kontroli. Umożliwią one zbieranie danych o umowach leasingu – od ich identyfikacji, poprzez ujawnienie, po późniejsze zmiany.

Podczas webinarium będzie można dowiedzieć się między innymi:

  • jakie zmiany wprowadzają nowe regulacje MSSF16,
  • jak MSSF 16 będzie wpływał na sprawozdawczość finansową,
  • jak system SAP jest przygotowany na te zmiany i od jakiej wersji wspiera obsługę MSSF16.

Eksperci SAP zaprezentują na systemie wykorzystanie modułu RE-FX do ewidencji umów leasingowych zgodnie z MSSF16 i równolegle z innymi standardami rachunkowości. Przedstawione zostanie początkowe ujęcie umowy leasingowej, integracja z modułem FI-AA, obsługa zmian parametrów finansowych i zakresu rzeczowego umowy w trakcie jej trwania.

Ponadto, zaproponujemy w jaki sposób zmaksymalizować korzyści z wdrożenia modułu RE-FX poprzez wykorzystanie RE - FX do wsparcia innych procesów związanych z obsługą nieruchomości.

Do udziału w webinarium zapraszamy dyrektorów finansowych, głównych księgowych, kontrolerów finansowych oraz osoby odpowiedzialne za przygotowanie sprawozdań finansowych zgodnie z MSR w firmach użytkujących system SAP, w których udział majątku leasingowanego jest znaczący.

Do zobaczenia w czwartek, 16 listopada o godzinie 11:00!