IT to chmura – skuteczna, funkcjonalna i efektywna kosztowo strategia rozwoju biznesu

Odblokuj film

Logowanie do filmu


Rok 2015 był rokiem przełomowym dla chmury informatycznej. Do tej pory główny nurt menedżerów ze środowisk biznesowych postrzegał cloud jako dodatek do tradycyjnej infrastruktury. Teraz menedżerowie rozumieją, że „IT równa się chmura”, że to rozwiązanie w pełni funkcjonalne i zaaprobowane przez największe korporacje. Zmiana tego postrzegania nastąpiła dzięki Oracle – a dokładnie, dzięki strategii biznesowej firmy oraz wynikającym z niej usługom.

Chmura to najważniejsza strategia, za którą firma stoi w stu procentach. Wszystkie rozwiązania Oracle są dostępne jednocześnie w modelu on-premise oraz w chmurze. Jakość techniczna, standardy korzystania i wydajność tych samych rozwiązań on-premise i w chmurze są dokładnie takie same. Niezależnie czy mowa o rozwiązaniach IaaS (Exadata), PaaS (m.in. Java), czy SaaS (np. Revenue Management).
Najszerszy na rynku portfel rozwiązań, pełne trzy warstwy IT w modelu chmury (infrastruktura, platforma, software), identyczny kod/funkcje/wydajność rozwiązań on-premise i w chmurze: to trzy fundamenty oferty Oracle Cloud. Dzięki nim menedżerowie działów biznesowych mogą nabywać usługi informatyczne zgodnie z wielkością budżetów operacyjnych i własnymi potrzebami. Potrzeby te mogą wyrazić, odpowiadając na typowe pytania biznesowe.

    • Jaki problem biznesowy chcesz rozwiązać? 
    • Które wskaźniki biznesowe chcesz polepszyć? 
    • Jakie efekty biznesowe chcesz uzyskać? 

W odnalezieniu obszarów do poprawy, zdefiniowaniu celów biznesowych, zakresu wymaganego wdrożenia oraz zbudowaniu szczegółowej architektury IT pomagają wykwalifikowani konsultanci, inżynierowie i architekci Oracle oraz autoryzowanych firm wdrożeniowych.

Zapraszamy serdecznie do udziału w eSeminarium na temat Oracle Cloud!