Migracja pomiędzy różnymi platformami (desktop, terminale, VDI) oraz systemami operacyjnymi na przykładzie migracji z Windows XP do Win7

Zagadnienia

Microsoft zakończy wsparcie techniczne dla Windows XP w kwietniu 2014. Oznacza to, że przedsiębiorstwa zostaną zmuszone do migracji do Windows 7 (lub nowszego) albo stracą wsparcie dla systemu operacyjnego. Wiele organizacji już rozpoczęło proces zmian, a pozostałe przedsiębiorstwa muszą pamiętać, że czas mija nieubłaganie…

Zapraszamy na e-Seminarium dla przedsiębiorstw planujących lub migrujących się z Windows XP. Przedstawiamy plusy i minusy migracji oraz wszystkie istotne kwestie dla administratorów i użytkowników końcowych na przykładzie przejścia z Windows XP do Windows 7.

Jednym z najważniejszych wymagań stawianych przed migracją do Windows 7 jest zachowanie określonych dla danego użytkownika informacji w trakcie przejścia z jednego systemu na drugi, tak aby użytkownicy otrzymał te same aplikacje i tak samo spersonalizowany pulpit jak w Windows XP.

Jednak nie wszystkie opcje migracji zapewnienie płynne przejście lub bezproblemowe przejście. Należy o tym pamiętać i uwzględnić w strategii migracji.

Przy rozważaniu migracji do systemu Windows 7 są trzy podstawowe podejścia warte rozważenia:
1. Instalacja nowego systemu – w praktyce prowadząca do utraty wszystkiego w obecnym środowisku XP.
2. Skorzystanie z bezpłatnych narzędzi do migracji – w celu ręcznego zachowania niektórych ustawień użytkownika.
3. Podejście stawiające ukierunkowane na pracowników – wykorzystujące zaawansowane technologie wirtualizacyjne pozwalające na pewłną migrację użytkowników i ich ustawienia.
Każde z nich ma swoje wady i zalety, o czym postaramy się opowiedzieć w trakcie e-Seminarium.

Dołącz do dyskusji

Bądź pierwszy i zostaw komentarz.