Zapraszamy na eSeminarium:

Konteneryzacja baz danych z Cloud Native Postgres

30 września 2021 | godz. 10:00

Konteneryzacja baz danych z Cloud Native Postgres

Do tej pory konteneryzacja baz danych kojarzyła się z pewnymi trudnościami, dużym nakładem pracy i koniecznością posiadania rozległej wiedzy, zarówno z obszaru baz danych, jak i platform konteneryzacyjnych.

Teraz z pomocą przychodzi nowe rozwiązanie Cloud Native Postgres, w którego w skład wchodzi zarówno operator Kubernetes, jak i gotowe obrazy kontenerów z bazą danych PostgreSQL. Dzięki temu można zautomatyzować wiele czasochłonnych i trudnych zadań.

Stwarza to realną możliwość przeniesienia funkcjonalności oraz doświadczeń dojrzałej bazy danych Postgres w nowoczesny proces rozwoju, dostarczania i utrzymania aplikacji.

Cloud Native Postgres udostępnia środowiska PostgreSQL gotowe do łatwego uruchomienia, użycia, utrzymania i zarządzania całym cyklem życia bazy danych na platformie Kubernetes.

Dzięki Cloud Native Postgres twórcy aplikacji mogą osadzać bazy PostgreSQL w swoich procesach CI/CD, na tych samych zasadach, jak pozostałe komponenty. Łatwiej również zapewnić zgodność wersji i konfiguracji PostgreSQL w różnych środowiskach.

Dołącz do webinaru i dowiedz się:

 1. Jak można wykorzystać w konteneryzacji baz danych Cloud Native Postgres; jakie innowacje w obszarze konteneryzacji baz danych wnosi?
 2. Jakie korzyści przynosi konteneryzacja baz danych z użyciem Cloud Native Postgres w procesach DevOps?
 3. Jakie korzyści dla skalowania, niezawodności, konfigurowania i utrzymania bazy Postgres może przynieść wykorzystanie mechanizmów Kubernetes w Cloud Native Postgres?
 4. Czy administrator Kubernetesa wykorzystujący Cloud Native Postgres będzie musiał nauczyć się narzędzi Postgres, czy może operować komendami Kubernetes?
 5. Czy baza działająca w kontenerze aplikacyjnym może mieć wydajność porównywalną z dedykowaną konfiguracją sprzętową?
 6. Jaka infrastruktura jest potrzebna do uruchomienia Cloud Native Postgres: w środowiskach on-premises czy w chmurze publicznej?
 7. Jaka jest zgodność i interoperacyjność ze środowiskami uruchomionymi poza Kubernetes?

Agenda:

 1. Cloud Native Postgres od podszewki: architektura, konstrukcja, wspierane edycje i wersje bazy Postgres.
 2. Gotowe procesy utrzymaniowe zapisane w kontenerze Cloud Native Postgres - rozszerzenia i doświadczenia zmaterializowane w kodzie.
 3. Wolność wyboru środowiska uruchomieniowego: on-premises, chmury obliczeniowe.
 4. Demo - cykl życia i utrzymania Cloud Native Postgres za pomocą Kubernetesa.
 5. Sesja Q&A.

Organizatorami spotkania są IDG Poland S.A. oraz firma Linux Polska Sp. z o.o. Jest to wydarzenie skierowane do ekspertów z zakresu technologii z wybranych sektorów. Udział w nim jest limitowany.

eSeminarium to wydarzenie interaktywne, w którym możesz uczestniczyć w transmisji video i w czacie oraz masz możliwość otrzymania dodatkowych informacji od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.

Rejestracja na eSeminarium jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu wydarzenia.

Zarejestruj się! Akceptuję regulamin i rejestruję się na eSeminarium