Konteneryzacja baz danych oraz integracja z chmurą - przejściowy trend czy must have...?

Odblokuj film

Organizatorami spotkania są IDG Poland S.A., Linux Polska Sp. z o.o. oraz firma EnterpriseDB. Wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych zagadnieniem konteneryzacji baz danych oraz integracji z chmurą.. Udział w nim jest limitowany.

eSeminarium to wydarzenie interaktywne, w którym możesz uczestniczyć w transmisji video i w czacie oraz masz możliwość otrzymania dodatkowych informacji od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na eSeminarium jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu wydarzenia.

Logowanie do filmu


Trend w kierunku konteneryzacji i platform cloud nie mógł ominąć baz danych. Architektury mikroserwisów i serverless nie byłyby kompletne bez zapewnienia porównywalnej skalowalności i przenaszalności fundamentalnej usługi tj. baz danych.

Korzystanie z baz danych w kontenerach wymagało dotąd wysiłku i zabiegów związanych z konfiguracją. Nowa generacja rozwiązań eliminuje większość z tych zadań.

W trakcie e-Seminarium pokażemy, jak jedno z takich rozwiązań - EDB Postgres Containers for Kubernetes ułatwia instalację i zarządzanie bazami danych w kontenerach. EDB Postgres Containers for Kubernetes umożliwia twórcom aplikacji korzystanie w pełni z praktyk DevOps i CI/CD dla szybszego dostarczania nowych, bardziej niezawodnych, wersji aplikacji.

Redakcja Computerworld wraz z Linux Polska oraz EnterpriseDB zapraszają na e-Seminarium "Konteneryzacja baz danych oraz integracja z chmurą - przejściowy trend czy must have...?"

Termin: 22 kwietnia 2020 r., g. 10.00-11.00

Dowiesz się:

  • co zyskasz, przenosząc bazy danych na platformę Kubernetes,
  • jak przenieść i zarządzać bazami danych w środowisku kontenerowym,
  • na co zwrócić uwagę projektując bazy danych w kontenerach,
  • jak korzystać z baz danych w kontenerach w chmurze.

Wydarzenie jest bezpłatne. Zarejestruj się już teraz i poszerz swoje horyzonty.

Część prezentacji w języku angielskim.

Agenda spotkania:

  1. Konteneryzacja - dlaczego nie możesz jej pominąć projektując swoje środowisko bazodanowe (trendy, okoliczności, konkurencja)
  2. 7 zalet konteneryzacji, o których może jeszcze nie słyszałeś, a które znacznie zwiększają efektywność wykorzystania baz danych
  3. Jaki jest realny koszt niewspieranych baz danych?
  4. Cykl życia oprogramowania - jak zapewnić jego aktualność i bezpieczeństwo? Czy wiesz, za co płacisz kupując wspierane oprogramowania open source?
  5. Jak zaprojektować architekturę bazodanową w środowisku Kubernetes: persystencja i wydajność?
  6. Konteneryzacja jako droga do cloud readiness - Jak wdrożyć bazy danych chmurze Google?
  7. Jak sprawnie zarządzać bazą danych chmurze: instalacja, narzędzia administracji, skalowanie, współpraca z deweloperami?