Linia produkcyjna pod specjalnym nadzorem

Odblokuj film

Logowanie do filmu


Przedsiębiorstwa ze względu na charakter działalności zmuszone są do korzystania z rozlicznych standardów komunikacyjnych na poszczególnych etapach procesu produkcji.  Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, iż rozpoczyna się on już na etapie zamówienia podproduktów.  Linia produkcyjna to pozyskanie podzespołów, produkcja, magazynowanie i dostawa do klienta.

Obecnie rynek magazynowo-przemysłowy dąży do przyjęcia ujednoliconego standardu, który zapewni niezawodną i bezpieczną komunikację. Kierunek ten możemy śmiało nazwać „Ethernetyzacją”. Inżynierowie na etapie projektowania sieci przemysłowych zadają sobie pytania:

    • Czy Ethernet zapewni stabilne działanie maszyn oraz podzespołów linii produkcyjnej? 
    • W jaki sposób Ethernet może ułatwić sterowanie maszynami?
    • Czy Ethernet pomoże nam zweryfikować, że nasza linia produkcyjna jest sprawna i działa efektywnie?  

W procesie przepływu informacji ważne jest nie tylko medium, ale także sposób prezentacji. Ustandaryzowane komunikaty przesyłane pomiędzy maszynami (M2M – Machine-2-Machine) powinny być także w pełni zrozumiałe dla pracownika, wyświetlane na centralnej konsoli w sposób usystematyzowany i zgodnie z ich ważnością. W trakcie warsztatu odpowiemy na postawione pytania oraz zaprezentujemy jak można usprawnić zarządzanie i bezpieczeństwo stref produkcyjnych.

Do zobaczenia 7 czerwca 2016 o godzinie 10!