Przyszłość oferty IBM x86 w związku z przejściem do Lenovo oraz krótki przegląd nowości produktowych.

Odblokuj film

Logowanie do filmu


Zagadnienia

Zapraszamy do obejrzenia e-seminarium, podczas którego rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z przejściem linii x86 z IBM do Lenovo oraz opowiemy o nowościach serwerowych, które miały swoją premierę w ostatnim czasie.

e-Seminarium będzie składało się z dwóch części. Pierwszą część w formie debaty poprowadzi redaktor naczelny magazynu Computerworld, Pan Tomasz Bitner, natomiast firmę IBM reprezentować będą Iris Dzeba (Dyrektor linii x86 w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej) oraz Marcin Gajdziński (Dyrektor linii x86 w Polsce i Krajach Bałtyckich). Podczas debaty poruszymy wątek przejścia linii serwerów x86 do firmy Lenovo i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości z tym związane.

Podczas drugiej części nasz ekspert Piotr Nowik zaprezentuje nowości w ofercie x86 oraz przedstawi po krótce rozwiązania, które przejdą do firmy Lenovo.

Jak już zapewne wiadomo, Lenovo oraz IBM zawarły umowę, w ramach, której Lenovo planuje przejąć od IBM linię serwerów x86. Umowa obejmuje serwery typu System x, BladeCenter, przełączniki sieciowe, zintegrowane systemy Flex System oparte na architekturze x86, serwery NeXtScale i iDataPlex oraz powiązane oprogramowanie.

Owa koncepcja wpisuje się w długofalową strategię, którą kierujemy się już od wielu lat w myśl, której dostosowujemy nasze portfolio, aby zapewnić naszym klientom nie tylko rozwiązania, ale również usługi o najwyższej wartości i jakości.

Po sfinalizowaniu transakcji, Lenovo przejmie obszar związany z obsługą klienta i utrzymaniem. Oczywiście IBM będzie świadczył usługi utrzymania sprzętu w imieniu Lenovo przez pewien czas po sfinalizowaniu transakcji, dzięki czemu zmiana powinna być praktycznie nieodczuwalna dla Klientów.

W trakcie finalizowania transakcji, obie firmy nie planują przeprowadzić żadnych zmian w swoich obecnych niezależnych działaniach związanych z funkcjonowaniem linii serwerowych np. obsłudze klienta czy dostępności produktów.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji