Urządzenia mobilne w infrastrukturze przedsiębiorstwa

Odblokuj film

Logowanie do filmu


Zagadnienia

Urządzenia mobilne zredefiniowały sposób komunikacji i wymiany informacji we wszystkich aspektach naszego życia. Nieodwracalnie zmieniły sposób, w jaki spędzamy czas, robimy zakupy, podróżujemy, komunikujemy się ze znajomymi, czy pracujemy.

Według danych GUS w Polsce jest 56,518 mln aktywnych kart SIM [GUS, grudzień 2013] co oznacza że poziom penetracji urządzeń mobilnych osiągnął w naszym kraju 146%. Z badań Ericsson ConsumerLab wynika, że aż 88% pracowników korzysta z prywatnych urządzeń mobilnych w czasie pracy, z czego 2/3 wykorzystuje je do celów służbowych. Zjawisko to z jednej strony może stwarzać problemy związane z bezpieczeństwem IT, ochroną informacji i prywatności, z drugiej daje ogromne szanse na rozwój biznesu.

Z rozwiązań technologii mobilnych już dziś korzysta marketing (np. multiscreening), działy sprzedaży (dostęp do materiałów wspierających sprzedaż, analiza zachowań klientów, dostępność) czy działy finansów i controling (optymalizacja i kontrola kosztów). Możliwości są praktycznie nieograniczone.

W jaki sposób wykorzystać technologie mobilne we własnym przedsiębiorstwie? W jaki sposób podnieść produktywność pracowników, ułatwić im dostęp do niezbędnych informacji niezależnie od czasu i lokalizacji? Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie dla swojej firmy, na co zwrócić uwagę i jak przygotować dział IT na zmianę polityki wykorzystania tych urządzeń w firmowej sieci?

Podczas eSeminarium przybliżymy Państwu technologie, rozwiązania i możliwości, jakie niosą ze sobą urządzenia mobilne w firmie. Przedstawimy korzyści dla biznesu i zwrócimy uwagę na nowe wyzwania dla działów IT.


Zapraszamy!