Jak IBM pomaga zaoszczędzić na zmianach w licencjonowaniu JAVA

Odblokuj film

Organizatorami spotkania są IDG Poland S.A., firma IBM Polska Sp. z o.o. oraz firma Arrow ECS Sp. z o.o. Jest to wydarzenie skierowane do specjalistów z zakresu technologii z wybranych sektorów. Udział w nim jest limitowany.

eSeminarium to wydarzenie interaktywne, w którym możesz uczestniczyć w transmisji video i w czacie oraz masz możliwość otrzymania dodatkowych informacji od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na eSeminarium jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu wydarzenia.

Logowanie do filmu


Wielu z Was już pewnie słyszało, że Oracle z początkiem roku wprowadził zmiany w korzystaniu z JAVA’y. W dużym skrócie - Oracle NIE BĘDZIE już dostarczać darmowych aktualizacji zabezpieczeń do środowiska Java 8, a jeśli korzystacie z Javy w środowisku komercyjnym, możecie ponieść koszty licencyjne.

IBM bazując na swoim 20 letnim doświadczeniu z JAVA’ą wprowadził w 2018 roku do oferty płatne wsparcie dla JAVA’y – IBM Runtimes for Business, co pozwoli na dalsze bezpieczne i efektywne korzystanie z aplikacji i systemów bazujących na silniku JAVA

Co ważne - w przeciwieństwie do naszej konkurencji, IBM nie wymaga licencjonowania wszystkich desktopów i serwerów – to klienci decydują, które serwery i stacje robocze ze środowiskami JAVA potrzebują takiego wsparcia - to może znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów!

Zapraszamy do udziału w e-Seminarium, gdzie szczegółowo eksperci IBM opowiedzą o tym co się zmieniło oraz przedstawią propozycję IBM w tym zakresie. Sesja potrwa ok. 30 minut.