Dobór infrastruktury w chmurze na przykładzie IBM Cloud

Już 30 listopada o godzinie 13:30 zapraszamy na wirtualne spotkanie, w trakcie którego opowiemy o właściwym doborze infrastruktury w chmurze dla konkretnych wymagań i przypadków użycia.

Pokażemy wybrane kryteria, które powinny być uwzględnione przy każdorazowej decyzji zakupu czy skalowania IaaS. Opowiemy również o backupie do chmury – kiedy ma sens i dlaczego jawi się jako tańsza alternatywa dla tradycyjnych systemów. Kolejnym tematem będzie technologia Kubernetes – zwrócimy uwagę na zalety tego rozwiązania, powiemy również o wyzwaniach konteneryzacji oraz jak im sprostać.
Zaprezentujemy również podstawowy zestaw usług dla danych, sztucznej inteligencji, bezpieczeństwa i kontenerów, tak by zarządzać nimi niczym usługą za pośrednictwem IBM Cloud - z pełną widocznością wszystkich środowisk w ramach jednej konsoli.

PROGRAM

CzasWykład
13:30 - 13:55

IaaS od IBM w pigułce

Przypadki użycia dla serwerów dedykowanych (fizycznych) oraz wirtualnych. Które procesory wybrać? Jakie usługi dodatkowe są niezbędne, a które można pominąć? Uzyskaj odpowiedzi na te i inne pytania w skondensowanej formie ściągawki, która pomoże Ci każdorazowo dokonać właściwych wyborów infrastrukturalnych.

13:55 - 14:20

Cloud Object Storage jako tani backup

Czy istnieje rozwiązanie, które efektywnie może zastąpić taśmy? Jak zbudować niskokosztową strategię backupu newralgicznych systemów IT przy braku kompromisów w kwestiach bezpieczeństwa i jakości.

14:20 - 14:45

Kubernetes w IBM Cloud - co z tymi kontenerami?

Kontenery potrafią radykalnie uprościć organizacje aplikacji, ale czy zawsze? Poznaj kilka faktów, które powiedzą Ci czego możesz się spodziewać po inwestycji w Kubernetes i technologie natywne dla chmury.

14:45 - 15:00

IBM Cloud Satellite - uruchamiaj usługi tam gdzie chcesz

Poznaj rozwiązanie, które zapewnia pełną widoczność aplikacji i środowisk w tym chmurowych i lokalnych) w jednej konsoli. Zobacz, jak wdrażać wspólny zestaw narzędzi programistycznych, baz danych, AI i architektur interfejsów API w środowiskach publicznych, prywatnych i brzegowych.