Drukarka jako słabe ogniwo polityki bezpieczeństwa

Odblokuj film

Logowanie do filmu


Jak pokazują badania przeprowadzone przez Ponemon Institute 91% prób wizualnego piractwa komputerowego było skutecznych, a aż do 11% z nich doszło bezpośrednio w zasobniku drukarki. Okazuje się jednak, że to ogniwo firmowego procesu obiegu dokumentów jest bardzo często pomijane w firmowych politykach bezpieczeństwa. Stanowi dość istotną lukę, dzięki której możliwe staje się zainfekowanie całej firmowej sieci złośliwym oprogramowaniem.

Serdecznie zapraszamy na eSeminarium, na którym przedstawione zostaną kwestie związane z bezpieczeństwem urządzeń drukujących. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego urządzenia te nie są często uwzględnianie w strategii dotyczącej bezpieczeństwa w organizacji. Zaprezentujemy też rzeczywiste przykłady, by uwydatnić problem bezpieczeństwa drukarek oraz pokażemy w jaki sposób radzić sobie z tego typu zagrożeniami na przykładzie Enterprise’owych urządzeń firmy HP.

Uwaga: przez cały czas trwania eSeminarium na czacie dostępni będą eksperci firmy HP, którzy odpowiedzą na wszystkie pojawiające się pytania. Zapraszamy do rejestracji!

eSeminarium odbędzie się już 6 lutego 2018 o godzinie 10:00.