Acronis Backup i ransomware protection

Odblokuj film

Logowanie do filmu


Tworzenie kopii zapasowych danych jest często zaniedbywanym przez firmy obowiązkiem. O tym, że jest on niezbędny, najczęściej przekonują się dopiero wtedy, gdy jest już za późno – czyli w sytuacji, gdy oprogramowanie ransomware zaczęło swoje szkodliwe działanie i cenne pliki zostały zablokowane. Jeśli istnieje ich kopia zapasowa, nie jest to problemem. Jednak gdy jej nie ma – sytuacja robi się poważna i albo zapłaci się wymagany przez hakera okup, albo zostaną one utracone na zawsze. Można ewentualnie zatrudnić specjalistę, który spróbuje odblokować zaszyfrowane pliki, jednak jest to spory koszt.

Dlatego tworzenie kopii zapasowych powinno pełnić ważną rolę w infrastrukturze IT każdej firmy. Tym bardziej, że backup może być wykonywany całkowicie automatycznie, bez absorbowania pracowników działu IT oraz jakiegokolwiek wpływu na wydajność. Acronis Backup 12.5 to rozwiązanie, które nie tylko wykonuje automatycznie pełen backup danych, ale również chroni je przed atakami ransomware. Innowacyjny mechanizm Acronis Active Protection wykorzystuje sztuczną inteligencję, technologie uczenia maszynowego oraz białe listy, aby zapewnić bezpieczeństwo firmowych danych. Pozwala na tworzenie kopii zapasowych wszystkich plików, bez względu na to, czy znajdują się w one w firmie, na zdalnych systemach, w chmurach prywatnych lub publicznych, czy na urządzeniach mobilnych.

Funkcjami ochrony danych zarządza się za pomocą centralnego, ujednoliconego interfejsu zarządzającego. Kopie zapasowe można zapisywać w dowolnym magazynie danych i przywracać je w prosty sposób. Jeśli nie potrzebujesz odzyskiwania wszystkiego – na przykład przypadkowo został usunięty jeden cenny plik - możesz przywrócić wyłącznie dowolny, wybrany przez Ciebie element kopii zapasowej przy minimalnym czasie przestoju. Wspomniana funkcja ransomware protection jest dodatkowym zabezpieczeniem, które pozwala spać spokojnie i nie obawiać się, że kopia zapasowa zostanie zaszyfrowana na skutek włamania. A dzięki innowacyjnej technologii Acronis Notary, bazującej na blockchain, pliki chronione są również przed atakami mającymi na celu ich uszkodzenie lub fałszerstwo. Dlatego masz pewność, że kopie zapasowe dokładnie odzwierciedlają stan, w którym zostały wykonane i nie były w żaden sposób modyfikowane przez intruzów, aczkolwiek można zezwolić niektórym procesom na modyfikowanie plików kopii zapasowych, gdy jest włączona ochrona własna.

Usługa Active Protection  zabezpieczająca przed atakami ransomware, rozszerzone sprawdzanie oryginalności i uwierzytelnianie kopii zapasowej oparte na technologii blockchain za pomocą Acronis Notary sprawiają, że Acronis Backup 12.5 jest obecnie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem na rynku. Dlatego serdecznie zapraszamy na e-Seminarium, na którym ekspert z firmy Acronis, zaprezentuje szczegółowo wszystkie korzyści, płynące z jego stosowania.

Agenda spotkania:

    • 6 faktów na temat Backupu
    • Demo Acronis Backup 12.5

Zapraszamy do rejestracji!