IBM System Storage XIV GEN3

IBM System Storage XIV GEN3

IBM XIV Storage System to otwarty system dyskowej pamięci masowej nowej generacji. Będąc integralnym składnikiem całej oferty pamięci masowych IBM i pokrewnych komponentów sieci SAN, system XIV został zbudowany na bazie rozproszonej architektury typu grid złożonej ze standardowych komponentów sprzętowych połączonych w topologii każdy-z-każdym za pośrednictwem łączy InfiniBand, w strukturze masowego paralelizmu. Innowacyjna architektura systemu umożliwia osiągnięcie najwyższego poziomu niezawodności, wydajności, skalowalności i funkcjonalności przy zachowaniu niskich kosztów całkowitych. Ponadto to pierwszy system dyskowy, którego siła wynika z zaawansowanej matematyki i wyrafinowanych algorytmów zaimplementowanych w tym rozwiązaniu. Jednocześnie XIV charakteryzuje się wyjątkową łatwością zarządzania.

Projektanci systemu XIV uwzględnili niemal wszystkie aspekty związane z kosztem posiadania, użytkowania i serwisowania systemu pamięci masowych, w tym tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych, koszt nabycia, kwestie środowiskowe, administracyjne i koszty przestojów.

Konstrukcja systemu XIV umożliwia uzyskanie i utrzymanie wysokiej wydajności poprzez zrównoważenie obciążenia i pełne wykorzystanie wszystkich kluczowych zasobów systemowych. Jego innowacyjna architektura pozwala na wykorzystanie dysków NL SAS, które charakteryzują się znakomitą relacją pojemności do ceny.

Znakomita dostępność i niezawodność wynika z zastosowania rewolucyjnej architektury nadmiarowości oraz właściwych algorytmów, które umożliwiają zautomatyzowaną samonaprawę, a w szczególności bardzo szybkie odbudowywanie danych. Funkcje oprogramowania, takie jak tworzenie obrazów stanu, oszczędne udostępnianie i odzyskiwanie miejsca, a także zdalna replikacja danych, usprawniają udostępnianie pojemności i chronią dane biznesowe przed skutkami nieoczekiwanych wyłączeń i przestojów. IBM XIV może pomóc w budowie infrastruktury informacyjnej charakteryzującej się niezawodnością, wszechstronnością i dostępnością, a jednocześnie oferuje liczne udoskonalenia w dziedzinie zarządzania pamięcią masową, udostępniania zasobów i ich wykorzystania.

Studium przypadku, Tallink Group










Dołącz do dyskusji

Bądź pierwszy i zostaw komentarz.